Adres email: Michal.Milkowski@action.pl
Numer telefonu: +48 502 787 022
Strona internetowa: https://www.actina.pl/pl

Opis firmy:

Właścicielem marki Actina jest działająca na rynku od 1991 r. firma ACTION S.A. Centrala Spółki mieści się w Zamieniu pod Warszawą. W portfolio produktów Actina oferowane są produkty serwerowe, komputery oraz produkty sieciowe.

Pierwsze komputery marki Actina trafiły do sprzedaży w 2001 roku. Marka została ukierunkowana do sektora zamówień publicznych, do którego dostarczyła blisko 200 tys. komputerów. Ofertę komputerów projektowych uzupełnia szeroka gama propozycji dla rynku SOHO i użytkowników domowych.

Ideą, która przyświeca inżynierom z Działu Badań i Rozwoju projektującym komputery Actina, jest konstruowanie jednostek o wydajności miarodajnej i widocznej w praktycznych zastosowaniach. Dlatego też komputery te są – na etapie produkcji – wygrzewane testami odzwierciedlającymi późniejsze wykorzystanie przez użytkowników. I tak: zestawy domowe i zestawy dla graczy są testowane z naciskiem na testy 3D, a testy zestawów biurowych i dla rynku korporacyjnego uwzględniają rzeczywiste zestawy aplikacji, jak np. pakiet Microsoft Office, czy też aplikacje firmy Adobe (Reader, PhotoShop, itp).

Kolejnym kluczowym założeniem konstrukcyjnym dla naszych komputerów jest pozyskiwanie branżowych certyfikatów. W tej dziedzinie marka Actina jest niewątpliwym liderem na polskim rynku. Pierwszy w Polsce certyfikat na zgodność z systemem Windows Vista uzyskany został w grudniu 2006 roku dla komputera z linii ACTINA SIERRA. W 2009 roku komputer z tej linii produktów, ponownie jako pierwszy w kraju, uzyskał certyfikat zgodności Novell „YES CERTIFIED” dla Suse Linux Enterprise Desktop, a komputery z linii SIERRA i COSTA pozyskały – na kilka miesięcy przed premierą – certyfikat zgodności (WHQL) z systemem Windows 7. W październiku 2014 certyfikat zgodności z systemem Windows 8.1 uzyskała kolejna linia komputerów: Actina Prime.

U podstaw konstrukcji komputerów Actina, oprócz certyfikatów zgodności z systemami operacyjnymi, leżą także ogólnoświatowe standardy ISO 9001, ISO14001, ISO27001 i ISO 28000. Nasze jednostki są także badane pod kątem redukcji emisji hałasu dla urządzeń biurowych zgodnie z normami ISO7779/ISO9296.

Wartością dodaną dla segmentu biznesowego jest stale rozwijane autorskie oprogramowanie do zdalnego i lokalnego zarządzania komputerami w sieci oraz ich zasobami: Actina Data Manager (ADM) i Actina Diagnostic Suite (ADS).
W 2006 roku firma uruchomiła linię produkcji serwerów Actina Solar, uzupełniając tym samym ofertę komputerów skierowaną do klienta korporacyjnego i ośrodków akademickich. Producent oferuje Klientom szeroką gamę serwerów certyfikowanych do współpracy z Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2016, Suse Linux Enterprise Server oraz RedHat Enterprise Linux. Serwery wspierają również wirtualizację w oparciu o technologię firmy VMware oraz serwer XEN firmy Citrix. Serwery obsługują czterordzeniowe procesory Intel® Xeon®.

W ofercie serwerów Actina Solar znajdują się zarówno rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych. ACTION S.A. jest obecnie największym dostawcą kompleksowych systemów serwerowych w obszarze HPC (High-Performance Computing) dla polskich środowisk naukowych. Na swoim koncie posiada takie prestiżowe wdrożenia jak klaster obliczeniowy dla TASK (Gdańsk), składający się z 336 serwerów, jeden z najszybszych klastrów w regionie Europy Środkowej. W latach 2009 – 2016 ACTION dostarczył blisko 5000 serwerów Actina Solar do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie (CERN).

Jako jedni z pierwszych wprowadzamy najnowsze rozwiązania na polski rynek i, przy zachowaniu wysokiej jakości, proponujemy nasze produkty w atrakcyjnych cenach
Posiadamy autoryzowaną sieć serwisową działającą na terenie całego kraju, która dla serwerów Actina Solar świadczy usługi w reżimie: naprawa ON-SITE, czas naprawy 48 godz. w dni robocze
Dla najbardziej wymagających klientów oferujemy zaawansowane opcje gwarancyjne i serwisowe