Adres email: info@focusnordic.pl
Numer telefonu: +48726900607
Strona internetowa: http://www.focusnordic.pl

Opis firmy:

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Europie. Nasza oferta to wiele silnych i znanych na świecie marek z obszaru aparatów, kamer, optyki i akcesoriów min. Tamron, Zhiyun, Lexar, Lowepro, Polaroid czy JOBY. Dodatkowo dystrybuujemy wiele produktów pod naszą własną marką Focus.

Firma została założona w styczniu 2010 roku. Nasza siedziba i magazyn znajdują się w Göteborgu w Szwecji a biura sprzedaży w Danii, Norwegii, Finlandii, krajach bałtyckich i Polsce. Focus Nordic AB generuje obroty w wysokości około 55 milionów EUR.

Koncepcja biznesowa Focus Nordic polega na efektywnej dystrybucji bezpośrednio z naszego własnego magazynu, dostarczając sprzedawcom najlepsze produkty w jak najkrótszym czasie. Dzięki dużym zakupom w całym regionie mamy bardzo duży potencjał negocjacyjny co przekłada się na najlepsze ceny zarówno produktów jak i całych grup towarów.

Zgodnie z naszą misją aby być jak najbardziej kompleksowym dystrybutorem, obecnie posiadamy w dystrybucji ponad 60 różnych marek w tym wiele uznanych za „bardzo silne”. Dystrybuujemy aparaty, kamery wideo, obiektywy i optykę oraz akcesoria. Nasz cel wzmacnia duch osobistego zaangażowania pracowników, ich wieloletniej kompetencji i elastyczności.
Inicjatywa na rzecz społecznej zgodności biznesu

W Focus Nordic aktywnie uczestniczymy w tworzeniu dobrych praktyk na rzecz warunków pracy i dobrej sytuacji społecznej naszych dostawców na całym świecie. Poprzez nasze członkostwo w Amfori BSCI wspieramy kodeks postępowania organizacji. Obejmuje on zapewnienie, że dostawcy przestrzegają praw człowieka i przestrzegają obowiązujących przepisów i regulacji.

Dla nas jako importera i agenta ważne jest aby produkty, które sprzedajemy były produkowane w etyczny, społeczny i ekologiczny sposób. Dzięki współpracy z BSCI mamy więcej możliwości aby wzmocnić wymagania stawiane naszym dostawcom. Business Social Compliance Initiative to międzysektorowa współpraca między firmami europejskimi. Ponad 700 firm dołączyło i stosuje wspólny kodeks postępowania, mający na celu poprawę warunków pracy i sytuacji społecznej firm członkowskich.

Focus Nordic należy do różnych organizacji, których zadaniem jest zbiór i recyklingi elektroniki i akumulatorów. Staramy się również aktywnie ograniczyć zużycie papieru i niepotrzebnych materiałów opakowaniowych. Odbywa się to na przykład przez coraz więcej faktur i ofert wysyłanych pocztą elektroniczną. Nasi pracownicy magazynowi pracują również nad zminimalizowaniem zbędnych opakowań, recyklingiem materiałów gdzie to możliwe i używaniem papieru zamiast plastiku jako zabezpieczenia.

Focus Nordic od początku uczestniczył w aktywnym rozwoju branży ponieważ już w 2013 roku umożliwialiśmy naszym Klientom składanie zamówień online. Nasi zarejestrowani Klienci w każdym kraju mają dostęp do naszego sklepu internetowego w którym mogą zobaczyć cały nasz katalog produktów, ceny, poziomy zapasów i składać zamówienia.

W 2018 roku wykonaliśmy kolejny milowy krok dzięki naszej nowo opracowanej platformie internetowej, która upraszcza obsługę Klienta biznesowego i oferuje szereg nowych funkcji.

Technologie takie jak EDI pozwalają nam również na skuteczną integrację z Klientami, Dostawcami i innymi Partnerami, oszczędzając zarówno papier jak i administrację oraz dostarczając ogólnie uproszczone procedury.