Adres email: jan.worobiec@targetpress.pl
Numer telefonu: +48 518 315 855
Strona internetowa: http://www.knxstandard.pl

Opis firmy:

KNX Polska jest stowarzyszeniem , które aktywnie działa w celu rozpowszechnienia wiedzy i popularyzowania nowoczesnej systemów elektrycznych w oparciu o otwarty standard KNX.
Cele te realizujemy poprzez udział w targach branżowych, kampanie medialne, prowadzenie seminariów i wykłady, organizacje szkoleń, publikacje prasowe i drukowanie broszur, tłumaczenie programu ETS, nagradzanie najlepszych rozwiązań i prac naukowych o KNX, propagowanie zastosowań i korzyści wynikających z zastosowania automatyzacji budynków w standardzie KNX etc.
Wśród członków wspierających są czołowi producenci systemów oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia, wentylacji , energii multimediów i efektywności energetycznej z pomocą KNX oraz integratorzy systemów.
Standard KNX to platforma do automatyzacji budynku czyli scentralizowanej i zintegrowanej kontroli poszczególnych systemów jak: sterowanie komfortem (HVAC czyli grzanie/chłodzenie/wentylacja), elektrycznymi urządzeniami domowymi (jak pralki, suszarki, lodówki, kuchenki, domowymi urządzeniami elektronicznymi (TV, urządzenia AV), systemami oświetlenia i zaciemniania okien (czujniki ruchu, obecności, żaluzje, rolety) czy w końcu systemami bezpieczeństwa jak choćby alarmy. Szeroka gama dostępnych dziś urządzeń sterujących w standardzie KNX, pozwala praktycznie sterować wszystkimi funkcjami występującymi w budynku, komunikować się z innymi systemami i protokołami a kontrola może być realizowana w dowolny sposób – również z komputera czy na odległość przez Internet (IoT).
Wśród członków Stowarzyszenia KNX Polska są dzisiaj producenci systemów ( dystrybutorzy ) jak : Gira (Teama) , Jung ( Intelihouse ) , IPP, Satel , Theben ( El-Team), oraz integratorzy systemów jak : BWS, Dom-I, Futunext, Intelidom, Omnidom, Pozelm, Quicktec, Smart-housing, V-Bass, Zintech .